Plugins - WordPress Importer - Stable (latest release) - en to fi translation catalogue (39 entries)

note: Author of the plugin
en: wordpressdotorg
fi: wordpresspisteorg

en: Assign Authors
fi: Määritä kirjoittajat

en: Submit
fi: Lähetä

en: Choose a WXR (.xml) file to upload, then click Upload file and import.
fi: Valitse WXR (.xml) -tiedosto, napsauta sitten Siirrä tiedosto.

en: Zero size file downloaded
fi: Tyhjä tiedosto ladattu

en: Failed to import author %s. Their posts will be attributed to the current user.
fi: Käyttäjän %s tuonti ei onnistunut. Hänen kirjoituksensa merkitään nykyiselle käyttäjälle.

en: Failed to import category %s
fi: Kategorian %s tuonti epäonnistui

en: Failed to import post tag %s
fi: Avainsanan %s tuonti epäonnistui

en: Menu item skipped due to missing menu slug
fi: Valikkokohde ohitettiin puuttuvan polkutunnuksen vuoksi

en: assign posts to an existing user:
fi: aseta kirjoittajaksi olemassa oleva käyttäjä:

en: as a new user:
fi: uutena käyttäjänä:

en: This WXR file (version %s) may not be supported by this version of the importer. Please consider updating.
fi: Tämä WXR-tiedosto (versio %s) ei välttämättä ole tuettu tässä tuontityökalun versiossa. Suosittelemme päivittämään.

en: If a new user is created by WordPress, a new password will be randomly generated and the new user&#8217;s role will be set as %s. Manually changing the new user&#8217;s details will be necessary.
fi: Jos WordPress luo uuden käyttäjän, tälle luodaan satunnainen salasana ja käyttäjän rooliksi asetetaan %s. Käyttäjän tietojen muokkaaminen käsin on tarpeen.

en: Menu item skipped due to invalid menu slug: %s
fi: Valikkokohde ohitettiin virheellisen polkutunnuksen vuoksi: %s

en: Fetching attachments is not enabled
fi: Liitetiedostojen nouto ei ole käytössä

en: Remember to update the passwords and roles of imported users.
fi: Muista päivittää tuotujen käyttäjien salasanat ja roolit.

en: The file does not exist, please try again.
fi: Tiedostoa ei ole olemassa, kokeile uudelleen.

en: This does not appear to be a WXR file, missing/invalid WXR version number
fi: Tämä ei vaikuta olevan WXR-tiedosto, WXR-versionumero puuttuu tai on virheellinen

en: Details are shown above. The importer will now try again with a different parser...
fi: Tiedot näkyvät yläpuolella. Tuontityökalu yrittää uudelleen eri parserilla...

note: Description of the plugin
en: Import posts, pages, comments, custom fields, categories, tags and more from a WordPress export file.
fi: Tuo artikkelit, sivut, kommentit, avainkentät, kategoriat, avainsanat ja muut WordPress-vientitiedostosta.

en: A new version of this importer is available. Please update to version %s to ensure compatibility with newer export files.
fi: Uusi versio tästä tuontityökalusta on saatavilla. Päivitä versioon %s varmistaaksesi yhteensopivuuden uudempien vientitiedostojen kanssa.

en: There was an error when reading this WXR file
fi: WXR-tiedoston lukemisessa tapahtui virhe

en: or create new user with login name:
fi: tai luo uusi käyttäjä tunnuksella:

en: Failed to create new user for %s. Their posts will be attributed to the current user.
fi: Uuden käyttäjän %s luominen epäonnistui. Sisällöt merkitään nykyiselle käyttäjälle.

en: or assign posts to an existing user:
fi: tai aseta kirjoittajaksi olemassa oleva käyttäjä:

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Import WordPress
fi: WordPress-tuonti

en: Import author:
fi: Tuo kirjoittaja:

en: Import Attachments
fi: Tuo liitteet

en: Download and import file attachments
fi: Lataa ja tuo liitetiedostot

en: All done.
fi: Valmista.

en: Have fun!
fi: Pidä hauskaa!

en: Remote server did not respond
fi: Etäpalvelin ei vastaa

en: Sorry, there has been an error.
fi: Valitettavasti on tapahtunut virhe.

note: Plugin Name of the plugin
en: WordPress Importer
fi: WordPress-tuontiohjelma

en: Remote file is too large, limit is %s
fi: Tiedosto on liian suuri, raja on %s.

en: Invalid file type
fi: Tiedoston tyyppi ei kelpaa.

en: Import <strong>posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags</strong> from a WordPress export file.
fi: Tuo <strong>artikkelit, sivut, kommentit, avainkentät, kategoriat ja avainsanat</strong> WordPress-vientitiedostosta.

en: Howdy! Upload your WordPress eXtended RSS (WXR) file and we&#8217;ll import the posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags into this site.
fi: Moikka! Lataa WordPressin eXtended RSS (WXR)-tiedostosi ja tuontiohjelma tuo WordPress-blogistasi kaikki artikkelit, sivut, kommentit, mukautetut kentät, kategoriat ja avainsanat tälle sivustolle.
